Zainspiruj się: NOWOŚCI PORADNIK PREZENTOWY OUTLET

Gra Magnetyczna (6+) - Szachy

  • 29,00 zł
    WYSYŁKA: 1-3 dni
  • szt.

Personalizacja

Bezpieczne zakupy

  • Oferowany towar jest nowy i wolny od wad.
  • Jeżeli z jakiegoś powodu produkt nie spełni Twoich oczekiwań, możesz w ciągu 30 dni bez podawania przyczyny odesłać nam produkt, a my zwrócimy pełny koszt zamówienia i dostawy. Więcej informacji o zwrotach i reklamacjach - kliknij tu!
OPIS

Grę w szachy znają chyba wszyscy, ale nie każdy wie jak grać.  W grze udział bierze dwóch graczy – jeden ma pionki białe, a drugi czarne. Po rozłożeniu pionków na planszy pierwszy ruch należy do pionków białych. Następnie gracze naprzemiennie przesuwają swoje pionki w kierunku gracza z naprzeciwka i jeśli pionek wejdzie na pole zajmowane przez przeciwnika, może go zbić.

Szach,Mat i Pat

Szach to ruch, którym zagrażamy zbicie króla, i który musi zostać obronionu przez przeciwnika w następnym posunięciu (króla nie można zbić). Mat to postawienie króla przeciwnika w szachu, przed którym nie ma obrony. Taki ruch kończy partię i oznacza zwycięstwo gracza, którego pionek matuje króla przeciwnika.

Remis wspólnie ustalony przez graczy:
-gdy na planszy wystąpił pat (jedna ze stron nie może wykonać prawidłowych posunięć, a jej król nie jest szachowany)
-gdy żadna ze stron nie posiada środków niezbędnych do wygranej (choćby teoretycznej)
-gdy żaden z graczy nie jest w stanie dać mata nawet przy najlepszej grze

Remis na wniosek jednej ze stron:
-gdy identyczna pozycja na planszy pojawiła się trzykrotnie
-gdy jedna ze stron daje wiecznego szacha
-gdy wykonano pięćdziesiąt posunięć bez ruchu pionem i bicia dowolną bierką.

Cała gra mieści się w niewielkim, metalowym pudełeczku. Dzięki jego małym wymiarom łatwo jest go zabrać do torebki czy dziecięcego plecaka. Elementy gry są magnesowe, więc nie zgubią się, nie rozsypia kiedy niechcący nimi potrząśniemy, możemy także przerwać grę i kontynuować za jakiś czas. Zabawka idealnie sprawdza się w podróży, na wakacjach, wycieczce czy pikniku. Może także umilić czas w poczekalni do lekarza czy w kolejce. Magnesowe mini-gry to świetna rozrywka nie tylko dla dzieci.

Wiek: 6+
Wymiary opakowania: 18 x 10,3 x 1 cm