Zainspiruj się: NOWOŚCI PORADNIK PREZENTOWY OUTLET

Brother Max - super akcesoria do karmienia dla dzieci

Od samych narodzin karmienie dziecka jest tematem bardzo ważnym.  

Na początku bywa  różnie… a później jeszcze różniej :)

 Na początku dieta dzieci składa się z jednego- podstawowego składnika, a wybór podania ogranicza się do ‘naturalnego podajnika’ lub butelki (i  tu wachlarz ogromny- różne rodzaje, wielkości, kolory, smoczki) :) Myślę, że  u większości rodziców podczas szukania tej jedynej, najlepszej dla dziecka butelki w międzyczasie, niepostrzeżenie  rośnie w kuchennym zlewie góra niepasujących butelek. Kiedy w końcu znajdziemy tę najlepszą następuje  akurat rozszerzanie diety dziecka i zakres poszukiwań powiększa się o  naczynka dla dzieci. Kubek niekapek, talerzyk i miseczka dla dzieci, łyżeczka, kubeczek ułatwiający dziecku picie, miska niewysypka…  akcesoria jedzeniowe mnożą się i mnożą :) Pomyślałam kiedyś, że fajnie byłoby mieć takie naczynia, których nie trzeba zmieniać kiedy zmienia się dieta dzieci- kończy się karmienie dziecka  i zaczyna ono samo jeść. Takie, które rosną razem z dzieckiem. Wtedy wydawało mi się to nie możliwe. A jednak :) Znalazłam naczynka dla dzieci Brother Max- super sprawa! Mają zmienną funkcjonalność dzięki czemu łatwo jest je dostosować do potrzeb naszych pociech, no i nie trzeba ich zmieniać co chwilę :) Moją uwagę przyciągnął szczególnie kubek niekapek  4 w 1 (http://www.mamagama.pl/kubek-niekapek-dla-dzieci-4-w-1.html, 53zł) i miska dla dzieci (http://www.mamagama.pl/miska-niewysypka-i-miseczka-dla-dzieci-w-jednym.html, 53zł), dzięki której nawet niejadek polubi jedzenie :)

                                                                      

Wielofunkcyjny kubeczek (http://www.mamagama.pl/kubek-niekapek-dla-dzieci-4-w-1.html, 53zł), który rośnie razem z dzieckiem z pewnością może posłużyć dłuższy czas. Dieta dzieci się zmienia, a kubeczek pozostaje ten sam :) Można samemu łatwo dopasować go do potrzeb dziecka dzięki kilku zamiennym elementom. Przygodę  można zacząć od niekapka z uchwytem, a następnie zdjąć uchwyt i pozostawić sam niekapek. Kolejnym krokiem jest zrobienie kubeczka z uchwytem, a na koniec samego kubeczka. I voilà! Jeden kubeczek dla dziecka, a tyle możliwości :) I jeszcze jest lekko pochylony dzięki czemu ułatwia picie, więc może być  bardzo pomocny  przy przejściu z butelki do kubka. Jak dla mnie – super sprawa :) Pociechę zachęca do samodzielnego picia, a rodzicom ułatwia nieco rozszerzanie diety dziecka.


Miseczka dla dzieci Brother Max (http://www.mamagama.pl/miska-niewysypka-i-miseczka-dla-dzieci-w-jednym.html, 53zł) spodobała mi się, bo podobnie jak kubek  jest  wielofunkcyjna i zachęca najmłodszych do odkrywania nowych smaków. Mamy do dyspozycji miseczkę z wygodnym uchwytem- wytrącona z ręki kaszka już nie musi lądować na mamie- w końcu karmienie dziecka powinno być przyjemnością dla obu stron  ;) a kiedy decydujemy się na rozszerzanie diety dziecka- zakładamy specjalnie ponacinaną pokrywkę i już jest miska niewysypka. Możemy do niej wrzucić np. drobne owoce – dzięki przykrywce nic nie wypadnie, więc można ją zabrać na spacer czy do samochodu, losowanie owocków przyniesie dziecku dużo radości , a niejadek może da się przekonać :)

Jeszcze jedno. Wiem z doświadczenia własnego i wielu mam, że o dobry kubek niekapek jest naprawdę trudno. Wiele z nich nie kapie tylko jak stoi na półce… Ale jak przychodzi do picia to woda cieknie po brodzie :) nie mówiąc już o wrzuceniu go np. do torby od wózka.  Czasem spotykam takie kubki dla dzieci, które faktycznie nie kapią i należy do nich kubek niekapek Brother Max (http://www.mamagama.pl/kubek-dla-dzieci-do-domu-i-na-spacer-limonkowy-duplikat-1.html, 37zł). Spokojnie można go wrzucić nawet do damskiej torebki :)  Kubeczek jest zakręcany, a końcówka KLIK i schowana. Do tego uchwyt ułatwiający trzymanie. Fajna rzecz :) w mamagama (http://www.mamagama.pl/) można dostać je w orzeźwiających kolorach- niebieskim (http://www.mamagama.pl/kubek-dla-dzieci-do-domu-i-na-spacer-limonkowy-duplikat-1.html, 37zł) i limonkowym (http://www.mamagama.pl/kubek-dla-dzieci-do-domu-i-na-spacer-limonkowy.html, 37zł) :)

Według mnie dieta dzieci to nie tylko to CO nasza pociecha je.  Ważne jest też JAK je. Karmienie dziecka jest przecież czymś więcej niż tylko zaspokajaniem głodu ;)  Ładne naczynka dla dzieci, kolorowa miseczka, wygodny kubek dla dziecka, ciekawy kształt i pomysł – to wszystko sprawia, że rozszerzanie diety dziecka jest znacznie łatwiejsze, chętniej poznaje ono nowe smaki i kojarzy jedzenie z czymś przyjemnym. A jak przyjemnie się je to i niejadek zje obiadek :)