Zainspiruj się: NOWOŚCI PORADNIK PREZENTOWY OUTLET

Jak przygotować mieszkanie dla niemowlaka?

Co zrobić, aby i jemu i rodzicom było wygodnie?

Pojawienie się w domu nowego członka rodziny to ogromna rewolucja pod każdym względzie. Odpowiednie przygotowanie, w zależności od możliwości, pokoju dziecka lub kącika do przewijania oraz miejsca do kąpieli, znacząco ułatwi nam zorganizowanie się po powrocie ze szpitala.

O czym warto pomyśleć planując…

…kącik do kąpieli:

O kręgosłupie!!! Trzymanie maluszka w wanience z kręgosłupem wygiętym w łuk bywa naprawdę bolesne i dokuczliwe. Zatem kupując wanienkę, warto pomyśleć o stojaku, a najlepiej o stojaku najwyższym jaki mają w sklepie.

Praktyczną alternatywą dla wanienki są wiaderka do kąpieli. To, które proponujemy w MamaGama ma wbudowany termometr, „siedzonko” wewnątrz, aby maluszek miał wygodne podparcie oraz mały kubełek do polewania / spłukiwania dziecka. Wiaderko ma kilka zalet – mieści mniej wody niż wanienka (ekologia! I niższe rachunkiJ ), zajmuje dużo mniej miejsca niż nieporęczna wanienka i jest wygodniejsze dla rodzica – klęcząc przy wiaderku lub stawiając je na podwyższeniu mamy dużo większe szanse na wygodną pozycje!Na koniec mogę ostrzec jeszcze przed kombajnami – przewijak i wanienka w jednym. Większość modeli działa na podobnej zasadzie – aby położyć dziecko na przewijaku, musimy schować wanienkę (i odwrotnie) i nie wystarcza jedna ręka. Jeśli zdarzy nam się kąpać w pojedynkę – nie do zrobienia.

Myśląc o akcesoriach do kąpieli warto też pamiętać o myjce. Mycie czymkolwiek poza ręką wydaje się zbędne, jednak naprawdę warto stymulować skórę dziecka różnymi fakturami – myjka nadaje się do tego idealnie. Ta z oferty MamaGama wyróżnia się też zwierzaczkowym rysunkiem – sprawdzi się świetnie jak dziecko podrośnie i będziemy mogli odgrywać mini teatrzyki w wannie. Ponadto w zestawie ma praktyczny, kolorowy wieszaczek, na którym skutecznie wyschnie.

…kącik do przewijania:

O tym, że za wszelką cenę należy go zorganizować tak, aby mieć wszystko pod ręką. Przewijamy maluszka po kilka-kilkanaście razy dziennie, często po nieprzespanej nocy lub dniu zdominowanym przez kolkę – nasza wygoda i bezpieczeństwo dziecka (którego nie można spuścić z oka nawet na sekundę) są najważniejsze. Dlatego serdecznie polecamy organizery na akcesoria do przewijania – w ofercie MamaGama mamy kilka modeli, aby sprostać różnym potrzebom:Organizer łóżeczkowy marki Prince Lionheart – to idealne rozwiązanie kiedy wokół łóżeczka nie mamy wiele miejsca i nie mieści nam się żadna komoda do przewijania. Sprawdzi się także na przewijaku jak te popularne z Ikei – w których po wszystko trzeba sięgać na dolną półkę. Ten organizer można zwiesić na ramie (łóżeczka lub przewijaka) – nie zajmuje miejsca, a to co najpotrzebniejsze mamy pod ręką.

Organizer do postawienia marki Prince Lionheart – szczególnie wygodny na większych komodach do przewijania. Dodatkowym atutem jest neutralny wygląd – będzie pasował do każdego wystroju.

Organizer marki JJ Cole – może się oczywiście zwyczajnie bardziej podobać niż innej markiJ Jego podstawową zaletą jest łatwość przenoszenia – kiedy mamy większe mieszkanie, nie mówiąc o domu ze schodami, bieganie do przewijaka za każdym razem bywa uciążliwe. Dlatego organizer JJ Cole jest tak wygodny – mamy go bez kłopotu zawsze tam gdzie będziemy przewijać. Ze względu na materiałowe wykończenie i wybór kolorów, można bez kłopotu dopasować go do wystroju salonu, gdzie często przewijamy na kanapieJA bez względu na to czy mamy do dyspozycji organizer na akcesoria, czy szufladę, kłopotliwe bywają mokre chusteczki. Używamy ich wielokrotnie w ciągu dnia, a opakowanie nie jest wygodne w obsłudze, ponadto z czasem przestaje być szczelne. Dlatego polecamy także pudełko na mokre chusteczki – jest estetyczne, szczelne, a przykrywka sprawnie odskakuje po naciśnięciu i wyciągamy chustki bez najmniejszego problemu.