Zainspiruj się: NOWOŚCI PORADNIK PREZENTOWY OUTLET

Okulary słoneczne dla dzieci i inne bajery na słońce

Cieplejsza połowa roku rozpoczęła się na dobre. Za Wami już pewnie wiosenno-letni przegląd ubranek, butów i zabawek do piaskownicy. A pomyśleliście o okularach słonecznych dla dzieci?

 
Wiem, nakłonienie malucha, żeby nosił okularki nie jest łatwe. Będzie zdejmował gryzł, trzeba będzie pilnować, żeby nie zgubił… Jednak naprawdę warto podjąć ten wysiłek. Czym skorupka za młodu… więc dobre chęci i dziecko się przyzwyczaiJ Skoro samo chronimy oczy, to tym bardziej powinniśmy zadbać o oczy dziecka!
 
Pierwsze o czym warto pamiętać – omijajcie szerokim łukiem tanie okularki z przysłowiowego bazarku. Czynią one więcej złego niż dobrego, gdyż zamiast odpowiednich filtrów mają barwiony plastik. Po pierwsze w niczym nie pomogą, a wręcz mogą dawać zniekształcony i niewyraźny obraz. Warto więc zainwestować w sprawdzoną markę, która zadbała o najwyższą jakość szkieł. W MamaGama oferujemy okularki takiej właśnie firmy – Babiators. Szkła Babiators dają 100% ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB.
 
 
Jak pokazują badania, na przestrzeni całego życia 50% napromieniowania UV zachodzi przed osiemnastym rokiem życia, co jest chyba najlepszym argumentem, że nie ma co zwlekać z pierwszymi okularami słonecznymi dla dzieci. Bo to, że szkodliwe promieniowanie może uszkodzić oczy oraz prowadzić do wielu paskudnych chorób oczu, przecież wszyscy wiemy…
 
Co ciekawe, lekarze zalecają noszenie okularów także w bardziej pochmurne dni. W takich okolicznościach mniej mrużymy oczy, a co za tym idzie wpuszczamy do oczy więcej promieniowania.No i oczywiście pamiętajmy, że okulary słoneczne są nie tylko na lato! Śnieg działa jak lustro, odbijając aż 85% szkodliwych promieni UV. Dlatego również w zimie okulary przeciwsłoneczne dla dzieci to wskazana praktyka.

Zaglądajcie zatem do MamaGama, mamy świetne okularki słoneczne, które nie tylko chronią oczy w 100%, ale są też wykonane z elastycznego plastiku, zatem są właściwie nizniszczalne!
Wszystkie okularki Babiators w MamaGama znajdziecie TU! Zapraszamy! Przy okazji mamy też osłonki przeciwsłoneczne do samochodu w kilku opcjach oraz doskonały i bezpieczny krem do opalania.

A zainteresowanym jak to jest właściwie z promieniowaniem, poniżej zamieszczam troszkę szczegółów.


Istnieją trzy rodzaje promieniowania UV: UVA, UVB i UVC.

Promieniowanie UVC - jest pochłaniane przez atmosferę ziemską i nigdy nie przenika na powierzchnię - to dobrze, ale jest też wyjątkowo niebezpieczne!

Promieniowanie UVA i UVB - jest szkodliwe dla naszej skóry i oczu. Smarujemy skórę kremami z filtrem i z tego samego powodu powinniśmy nosić okulary przeciwsłoneczne. Różnią się między sobą długością fal. Promieniowanie UVA ma dłuższe fale, mierzące od 320 do 400 nanometrów (nm), a UVB od 290 do 320nm. 
  
Zarówno UVA i UVB przenika skórę oraz oczy, co może spowodować trwałe uszkodzenia.

 

Kiedy mówimy, że nasze soczewki mają “UV400”, odnosimy się do długości fali promieniowania UV - soczewki UV400 blokują wszystkie promienie UV do 400 nanometrów (nm). Wszystkie promienie UV - UVA, UVB i UVC - mają długość fali na poziomie lub poniżej 400 nm, a więc nasze "UV400" soczewki blokują 100% wszystkich promieni UV.

 

Dlaczego ochrona przed promieniowaniem UV jest tak ważna?

Promienie UV mogą powodować krótko- i długotrwałe uszkodzenia naszych oczu.
Krótkotrwała ekspozycja na nadmierne działanie promieni słonecznych może spowodować ślepotę śnieżną - czyli poparzenie siatkówki oka.
Ekspozycja na promienie UV w trakcie całego życia może przyczynić się do zaćmy, zwyrodnienia plamki żółtej, zgrubienia spojówki (pinguecula i pterygium), śnieżnej ślepoty oraz raka skóry powiek.

 

 

I oby nam w tym roku słońce świeciło jak najwięcej!