Poduszka do spania w ciąży - Poofi dla kobiet z brzuszkiem

Ciąża to czas wielu pięknych chwil. Dobra nowina, ‘tańce’ w brzuchu, odliczanie dni i pierwsze spojrzenie na mamę :) Chciałybyśmy nacieszyć się tym wyjątkowym czasem pełne spokoju i pozytywnej energii. Z tym jak wiadomo bywa różnie- z czasem przychodzi nam się zmierzyć z ciążowymi wyzwaniami. Oczywiście każde z nich wzbogaca nas o nowe doświadczenia, ale nie zaszkodziłoby gdyby ktoś nam trochę pomógł ;)

Z taką pomocą przychodzi poduszka do spania w ciąży Poofi (http://www.mamagama.pl/wyjatkowa-poduszka-do-spania-w-ciazy.html, 209zł). Wiem, że dla wielu przyszłych mam spanie w ciąży to nie lada wyzwanie i problem ze znalezieniem odpowiedniej pozycji -takiej, aby i mamie i dziecku było wygodnie i bezpiecznie. Poduszka ciążowa naprawdę wiele ułatwia :) Poduszka dla kobiet w ciąży marki Poofi spodobała mi się, bo podobnie jak  inne produkty tej firmy jest funkcjonalna,  bardzo dobrze przemyślana i starannie wykonana.

 

 

 

 

Na rynku wyróżnia ją zdecydowanie innowacyjny kształt cyfry 9- stąd jej nazwa poduszka dla kobiet w ciąży „9 miesięcy”. Ten właśnie kształt sprawia, że podczas snu wygodnie podparta jest cała linia ciała. Poduszka ciążowa Poofi jest tak zrobiona, że wygodnie śpi się na lewym boku, a jest to najbezpieczniejsza pozycja do spania w ciąży- nie uciskamy żadnych narządów czy żył dzięki czemu zapewniamy dziecku dopływ krwi i tlenu. Dla mnie przeleżenie kilku miesięcy jedynie na lewym boku i trzymanie się tej jednej pozycji podczas snu jest niemożliwe, zawsze jakoś się przekręcałam ;) i ta poduszka do spania w ciąży pilnuje, aby nawet po przekręceniu pozycja była wygodna- na prawym boku lub wyśrodkowanie na plecach/boku.

Według mnie, świetną sprawą w poduszce ciążowej Poofi   jest zastosowanie dwóch, wyodrębnionych stref twardości. Cześć ‘ w nogach’  jest twardsza dzięki czemu zapewnia separację nóg i odciążenie stawów biodrowych. Część pod brzuszek oraz na głowę i plecy jest miękka co zapewnia duży komfort podczas spania w ciąży. W innych poduszkach do spania w ciąży denerwowało mnie to, że wypełnienie ciągle gdzieś się przesuwało i uciekało, a ta część odciążająca biodra szybko się ugniatała.

 

 

 

 

Zakup tej poduszki oszczędzi także nam i naszej drugiej połowie nerwów z powodu szeleszczącego styropianu ;) Poduszka dla kobiet w ciąży Poofi, podobnie jak ich inny produkt – poduszka do karmienia (http://www.mamagama.pl/poduszka-do-karmienia-poofi-brazowa.html, 109zł)- wypełniona jest włóknem silikonowym czyli małymi sprężystymi kuleczkami. Dzięki temu poduszka się nie ugniata, nie odkształca. Cały czas jest sprężysta i cicha :)

Taka poduszka ciążowa   może posłużyć przyszłym mamom nie tylko do spania. Można z niej skorzystać na wiele sposobów np. wygodnie w niej usiąść i poczytać.

 

 

 

 

 

 

Sprawdza się również ‘poza sezonem’ ;) Poduszka do spania w ciąży Poofi jest wykonana z bardzo miękkich, certyfikowanych materiałów, które mogą mieć bezpośredni kontakt ze skórą noworodka. Dzięki temu możemy w wygodnej pozycji karmić dziecko lub położyć je w poduszce. Możemy z niej śmiało korzystać już bez brzuszka, kiedy chcemy wygodnie spać czy zasiąść przed TV. Słyszałam, że chętnie korzystają z niej również panowie :)

Każda przyszła mama wie, jak waży jest dla niej i jej dziecka sen. Z doświadczenia wiem, że czasem spanie w ciąży, a właściwie wyspanie się w ciąży nie jest takie proste . Warto więc zapewnić sobie w tym wyjątkowym czasie odrobinę luksusu i komfortu. Poduszka do spania dla kobiet w ciąży marki Poofi (http://www.mamagama.pl/wyjatkowa-poduszka-do-spania-w-ciazy.html, 209zł) będzie z pewnością dużym wsparciem ( dosłownie ;) )