Zainspiruj się: NOWOŚCI PORADNIK PREZENTOWY OUTLET

Wakacje z maluchem - mały niezbędnik podróżników.

Wakacje oficjalnie rozpoczęte! Nareszcie mamy lato, a jak lato to wczasy, urlopy, podróże... :) Opcje różniste- podróżowanie z dzieckiem, dzieci na obóz, wakacje całą rodziną, z mama nad morze, a z tatą w góry, z dziadkami nad jezioro. Niektórzy zanim jeszcze zacznie się lato mają już wszystko zaplanowane, inni dopiero po oficjalnym rozpoczęciu wakacji myślą nad tym gdzie pojadą.

Początek wakacji to również czas kiedy wyszukiwarki internetowe oblężone są hasłami ‘podróż z dzieckiem’, ‘wczasy z dzieckiem’, ‘dziecko w podróży’, ‘niezbędnik w podróży z dzieckiem’ :) Najczęściej porad szukają Ci, którzy na wczasy z dzieckiem  wybierają się po raz pierwszy. Ale nie tylko. Rodzice, którzy mają tę sztukę opanowaną wciąż szukają nowości i pomysłów na to, aby uprościć i umilić ten czas.

W związku z tym, chętnie dołożę do internetowego niezbędnika podróży z dzieckiem kilka rzeczy, które moim zdaniem świetnie się sprawdzą :)
 
Na pewno w podróży z dzieckiem obowiązkowa jest apteczka. Taką większą apteczkę (119zł) mam w domu i w samochodzie. Jest bardzo dobrze wyposażona i – co ważne- posiada instrukcje pierwszej pomocy.
 
Dla dziecka w podróży dobrze jest mieć też mini apteczkę (32zł), która będziemy mieć zawsze przy sobie. Jest niewielka (mieści się spokojnie w torbie do wózka czy plecaku), a zawiera wszystkie podstawowe elementy niezbędne przy pierwszej pomocy.
W niezbędniku letnich podróży z dzieckiem musi się też znaleźć ochrona przed słońcem. Oprócz kremów przeciwsłonecznych warto mieć przy sobie mini apteczkę na słońce i poparzenia (32zł)-oprócz podstawowych produktów jak plastry czy gaziki zawiera też krem z filtrem czy żel chłodzący.
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

W podróży z dzieckiem ważne jest dla mnie, aby rzeczy które zabieram były praktyczne. Obecnie produkty dla dzieci zajmują niewiele miejsca i często są wielofunkcyjne. Jak np. nocnik turystyczny (62zł)- po rozłożeniu podstawek możemy mieć nocniczek lub nakładkę na sedes. Nakładka przyda nam się w miejscu zakwaterowania. Do nocniczka możemy włożyć wkłady-woreczki (dołączone w komplecie) dzięki czemu w podróży czy na plaży nie musimy szukać miejsca ‘po krzaczkach’ i łatwo jest po sobie posprzątać.
Na wczasy z dzieckiem, szczególnie malutkim warto też zabrać turystyczną wanienkę. To bardzo wygodna rzecz. W podróży zajmuje niewiele, a na miejscu pompujemy i mamy zapewniony komfort kąpieli. Najmłodszym może również posłużyć jako basenik w ogrodzie czy na plaży.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dziecko w podróży, szczególnie takiej dłuższej dość szybko się nudzi i dobrze jest przygotować sobie na podróż kilka zabawek :) U nas świetnie się sprawdza bezpieczny stolik podróżnika (129zł). Jest to stolik, który przymocować można do fotelika, ma wysokie brzegi dzięki czemu zabawki i kredki zostają na swoim miejscu, po bokach kieszonki na pozostałe zabawki czy picie. Na blacie mapa Polski- w zależności od tego w jakim wieku jest nasza pociecha, może śledzić trasę, poznawać zwierzęta zamieszkujące nasz kraj lub uczyć się miast i ich położenia. Zamiast mapy możemy też włożyć obrazek czy zdjęcie :) kilka spraw technicznych: dostępny w 3 kolorach, lekki (wykonany z pianki), łatwy w montażu (pasek do zapinania z tyłu) - pasuje do większości fotelików i spacerówek z pałąkiem, zewnętrzny materiał jest wodoodporny więc łatwo go umyć.

 
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nasz zabawkowy niezbędnik podróży z dzieckiem zawiera też naprawdę fajną zabawkę na magnesy. Do wyboru jest magnesowa zabawka ogródek (279zł)- gdzie czeka na nas grządka, kolorowe kwiatki, owady, konewka- oraz magnesowa zabawka cyrkowcy (239zł)- arena, ludziki i piłki. Te zabawki rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne, bardzo podobają się roczniakom i nieco starszym dzieciom. Do tego są bardzo praktyczne w podróży- dzięki magnesom nic się nie rozsypie i nic nie zginie :)
 
 
 
 
 

                               
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
A zabawki spakować można do walizeczki. I to nie byle jakiej, do walizeczki-jeździka! (249zł). Zabawna rzecz dla dzieci lat 3 do 6, w 4 pięknych kolorach :) na zewnątrz fajny skuterek ( kółka gumowe-po domu jeździć można, siodełko podnoszone, kierownica skrętna) a w środku pojemna walizeczka. Dziecko może mieć super frajdę, a przy okazji uczyć się samodzielności- w pakowaniu zabawek i pilnowaniu własnego bagażu. I tak poprzez zabawę, dziecko w podróży ma już swoje obowiązki :)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
Komu w drogę temu czas :) Oby niezbędnik podróży z dzieckiem się sprawdził, a używania apteczek było jak najmniej :)