Zainspiruj się: NOWOŚCI PORADNIK PREZENTOWY OUTLET

W co się bawić z niemowlakiem


Wydawać by się mogło, że zabawa z niemowlakiem jest niemożliwa. Z punktu widzenia starszego rodzeństwa zgadza się! Ale z punktu widzenia rodziców, nic bardziej mylnego! Początkowo rzeczywiście nie ma mowy o zabawie, ale po około 3 miesiącach, zabawki, które stymulują zmysły są doskonałe dla wspomagania rozwoju maluszka!To na co warto zwracać uwagę, to przede wszystkim:

- wyraźne kolory;

- wystające, łatwe do chwytania elementy;

- różne rodzaje materiałów, które przyzwyczają małe rączki do dotykania zróżnicowanych rzeczy;

- szeleszczące, piszczące elementy, które stymulują słuch i koordynację;

- doskonała jakość:)Rodzice, zwracajcie też uwagę na wygląd tych zabawek! Jeśli marzymy o dzieciach, z których wyrosną ludzie eleganccy, z wyczuciem stylu i wrażliwi na piękno, nie zarzucajmy ich różowymi paskudnymi grzechotkami… Pewnie w 100% nie da się ich uniknąć, ale ja jakoś wierzę, że od początku warto otaczać maluszka tym co i my uważamy za ładne i estetyczne.Należy też pamiętać, że w ciągu pierwszego roku życia nasze dziecko zmienia się z dnia na dzień, codziennie się uczy i rozwija. Dlatego nie warto kupować wielu zabawek jednego typu. Ale warto kupować je stopniowo, dopasowując do kolejnych etapów maluszka. Warto też o tym pamiętać, jeśli kupujemy prezent. Jeśli szukamy upominku dla 3 miesięcznego bobasa, lepiej kupić mu coś od 6. miesiąca życia lub dla jeszcze starszych dzieci. Zanim się obejrzymy zabawka będzie przydatna , a kupując zwiększymy szanse na trafiony prezent, a zmniejszymy te na kolejną podobna zabawkę.Co zatem warto mieć na liście zabawek dla najmłodszych?

Towarzysz do spania. Przytulanka, do której od początku będziemy przyzwyczajać dzidziusia. Z czasem to taka przytulanka ma magiczną moc uspakajania i usypiania dziecka:) Możemy oczywiście kłaść w łózeczku zwykłego misia, ale możemy się pokusić o dużo ciekawsze propozycje:

Miękka, delikatna, muśłinowa przytulanka renomowanej firmy Wallaboo

Magiczny miś do usypiania, który zaczyna grać, kiedy dziecko jest niespokojne w łóżeczku.Przytulanka CUSKi, która absorbuje zapach rodziców i ma kojące działania na maluszka.

Jak dziecko już lepiej widzi i koncentruje się na skupianiu wzroku, warto wieszać coś nad głową – np. zawieszki na pałąk od fotelika są do tego świetne! Dzieci wpatruja się w nie zafascynowane, a z czasem zaczynają celować rączkami.

W MamaGama mamy np takiego ptaszka, który po trafieniu rączką delikatnie zagrzechocze koralikami.Lusterko – świetna sprawa jak dzieci zaczynają się przekręcać na brzuszek. Zachęcają do przekręcania się i do leżenia na brzuszku, a to przecież dla dzieci szalenie ważne.

Następnie warto zainwestować w kilka zabawek, które nasz niemowlak będzie mógł trzymać w rączkach i z nimi kombinować na różne strony…

Fajne pianinko - w takie guziki łatwo trafić nawet małym rączkom, a muzyczka będzie nagrodą!Piłka jest dobrą opcją na długie miesiące zabawy - na początku do ściskania, potem do rzucania i łapania. Maluch doceni elementy łątwe do chwytania, a potem nawet dwulatek chetnie się nią będzie bawił!Materiałowe książeczki są też świetne - uczą przekręcania stron, chwytania i każda strona ma coś specjalnego do zaoferwoania.Około dziesiątego miesiąca życia nasz mały człowiek robi się bardziej „ogarnięty” i warto kupić zabawkę, która wymaga większej precyzji, nie musi już być mięciutka… my szczególnie polecamy:

Klocki na magnesy Geomag i klocki dla najmłodszych marki Quercetti - obie zabawki to elementy przyjazne i przyjemne dla małych rączek, łatwe do łaczenia i w pełni bezpieczne.