Niezwykłe zabawki do kąpieli Brother Max!

Wieczorna kąpiel dziecka zmienną bywa. Jednego dnia dziecko chętnie wskakuje do wanny, potrafi siedzieć tam baaardzo długo wymyślając nowe zabawy i informując nas na bieżąco, że wcale nie jest mu zimno. Następnego dnia to samo dziecko uparcie twierdzi, że nie lubi się kąpać, i że dziś zostaje małym brudaskiem. Znacie to? :)

Dlatego dzieci od samego początku powinny łączyć kąpiel z czymś przyjemnym, a nie tylko codziennym obowiązkiem i szczypiącymi oczkami. W tym zadaniu pomagają nam wodni eksperci – zabawki do kąpieli. A już najlepiej jeśli są one połączone z akcesoriami do mycia, takimi jak gąbka czy myjka. Taki mix gwarantuje udaną zabawę i naukę samodzielnego mycia. Dzięki temu w przyszłości dzieci będą kojarzyć kąpiel z czymś przyjemnym :)

Dokładnie takie zabawki do kąpieli znalazły się w serii Play, Wash & Learn marki Brother Max!

W Mamagama można dostać zestaw 3 zabawek do kąpieli Brother Max  (99zł) lub zestaw 5 zabawek do kąpieli Brother Max (129zł). Pierwszy zestaw to Twister, polewaczka-sitko i grzechotka z flanelową myjką, a drugi zestaw powiększony jest o szczoteczkę i stempelek.

 

Każda z nich to inny sposób na mycie się i zabawę! :)

 
Twister to interaktywna zabawka do kąpieli, dzięki której dzieci trenują małe łapki i zapoznają się przy tym z różnymi materiałami - aby umyć się flanelową myjką dziecko musi najpierw odkręcić niebieskie elementy. Taka zabawka do kąpieli to dobry trening i świetna zabawa.

 

 

 

 


Stempelek – kolorowa grzechotka w kształcie pieczątki, zakończona małą gąbeczką wydaje podczas kąpieli miłe dźwięki.  To świetna zabawa w wodne stempelki!

 

 

 


 


Kolejna zabawka do kąpieli z tej serii to miękka szczoteczka. Dzięki niej   dziecko uczy się czesać, a przy tym może mieć miły masaż :)

 

 Ta zabawka do kąpieli to grzechotka z flanelową myjką. Wkładamy łapkę w otworek i przeciągamy myjąc całe rączki, a grzechoczące kuleczki zachęcają nas do zabawy.

 

 


 Sprinkler to zabawna polewaczka-siteczko. Nabieramy wody a ona ucieka dołem, małymi dziurkami. Taka zabawka do kąpieli to dobry pomysł na oswajanie dziecka z myciem głowy. Wiele dzieci podchodzi do tego bardzo niechętnie… zachęcenie do wspólnego moczenia włosów i spłukiwania piany może być więc dobrym rozwiązaniem :)Wszystkie zabawki do kąpieli Brother Max z tej serii ozdobione są małymi, pomarańczowymi wypustkami. Oprócz tego, że pięknie wyglądają i rozwijają percepcję dotykową dziecka, mają one jeszcze jedną, bardzo ważną funkcję- alarmową. Jeśli ich kolor się zmieni, to znaczy, że woda jest za gorąca! Wszystkie ‘myjące elementy’ łatwo się zdejmuje i mogą być prane w pralce.

Mamy coś jeszcze!

W MamaGama można też dostać niezwykłą gąbkę Brother Max (45zł), z którą kąpiel dziecka, szczególnie malutkiego jest znacznie łatwiejsza. Gąbka ta ma specjalne wycięcie w kształcie dłoni dzięki czemu po założeniu trzyma się jak rękawiczka. Jedną ręką możemy podtrzymywać dziecko, a drugą swobodnie je myć. Jest bardzo miękka więc można myć nią nawet bardzo delikatną skórę.
A dla starszych dzieci będzie to miła odmiana od zwykłej, oklepanej gąbki ;)